25.11.2022

CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI İSRAFİL KIŞLA TOKAT’TA BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla İlk olarak Tokat Valiliğine ziyaret gerekleştirerek istişarede bulundular. Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Kışla’ya ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, Tokat’ın genel durumu ile ilgili  bilgiler verdi.

Ardından Tokat İl Müftülüğü’ne yapılan ziyarette; İl Müftüsü Pamuklu Müftülük hizmet binası için tahsis edilen arsa ile ilgili kendisine bilgi verdi. Ayrıca hafızlık, 4-6 yaş Kur’an kursları ve Seçmeli Kur’an dersleri hakkında bilgiler verildi.
Gerçekleşen ziyarette Kışla; “Tokat’ta kısıtlı imkanlar ile yapılan hizmetlerin övünç verici olduğunu ve devam eden projelerin de takipçisi olacağını beyan etti.

Sonrasında Tokat İlim Yayma Cemiyeti şubesi ve Tokat’ta hizmet veren STK’lar ile buluştu. SKT’lar ile buluşan Kışla; “Gençlerin imanından kendimizi sorumlu tutmalıyız, her gençten bizler sorumluyuz. Eğer biz yaptığımız işi severek yaparsak gençler gönüllü olarak bizlere gelir ve neslimizi böyle ileriye götürebiliriz. Bu konuda STK’lara çok iş düşüyor” dedi.

Son olarak Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ile görüşme gerçekleştirdi. Tokat’ın genel durumu hakkında bilgi alışverişinde bulundular.