04.11.2023

TOKAT’TAN 360 KİŞİLİK UMRE KAFİLESİ DUALARLA UĞURLANDI

Tokat İl Müftülüğü, Özel 3 Umre Organizasyonları ile kutsal topraklara gidecek 360 kişilik umre kafilesi için Tokat Havalimanı’nda program düzenledi.

Program, Din Hizmetleri Uzmanı Mehmet Emin Kılıç’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Tilavetin ardından grup hocaları tarafından ilahiler okunarak salavatlar getirildi. 

Programda konuşan İl Müftüsü Esat Yapıcı, umre seferlerine Tokat’tan büyük ilgi gösterildiğini belirterek: “Tokat’tan 360 kişilik bir kafileyi kutsal topraklara uğurlamak için buradayız. Umre, İslam’ın en önemli ibadetlerinden biridir. Umreye gitmek, Allah’ın evini ve Peygamber Efendimiz’in kabrini ziyaret etmek büyük bir nimettir. Bu nimete nail olan kardeşlerimize Cenab-ı Allah’tan sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum. Umre yolculuğunuzda ibadetlerinizi hakkıyla yerine getirmenizi, dualarınızın kabul olmasını diliyorum” dedi. Kabe’yi ilk gördüğünüzde, ilk secdeye vardığınızda, secde anınızda yapacağınız ilk dua Gazze’deki kardeşlerimizin hakkıdır, onlar için dualarımızı esirgemeyelim” dedi.

Program, İl Müftüsü Esat Yapıcı’nın Hac ve Umre Bürosu’na ve programda emeği geçenlere teşekkür etmesinin ardından İl Müftü Yardımcısı Haydar Hüyük tarafından yapılan dua ile sona erdi. Umre kafilesi, Tokat Havalimanı’ndan Cidde Havalimanı’na doğru yola çıktı.