25.05.2024

ŞEHİTLER CAMİİ 4-6 YAŞ KUR'AN KURSU YIL SONU PROGRAMI YAPILDI

Şehitler Camii 4-6  yaş Kur'an Kursunda okuyan öğrencilere yönelik kapanış programı Mehmet Emin Saraç Konferans salonunda  gerçekleşti.

Yapılan programa İl Müftüsü Esat Yapıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kır, Müftü Yardımcısı Halime Bayram, öğrenciler ve velileri katıldı. Program öğrenciler tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programda konuşan İl Müftüsü Esat Yapıcı; "Bu programın gerçekleşmesine vesile olan ve yavrularımıza büyük emek veren Kur'an kursu öğreticilerimize ve bu özel günde bizleri yalnız bırakmayan değerli velilerimize teşekkür ediyorum. Biliyoruz ki yavrularımız burada sadece Kur'an-ı Kerim okumayı öğrenmiyor, aynı zamanda geleceklerini şekillendirerek dinine, vatanına ve milletine bağlı bireyler olarak yetişmeleri için gerekli donanımları kazanıyor. Bu süreçte Allah sevgisini, Peygamber sevgisini kazanıp milli ve manevi değerlerimizi özümseyerek büyüyen öğrencilerimizi tebrik ediyor, onları yetiştiren özverili öğreticilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Program öğrenciler tarafından okunan ilahiler ve sergilenen gösteriler sonrasında hediye takdimi ile sona erdi.