01.07.2024

TOKAT’TA 2024 YILI YAZ KUR’AN KURSLARI AÇILIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Tokat’ta, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 2024 Yılı Yaz Kur’an Kursları Açılış Programı coşkulu bir törenle gerçekleştirildi. Açılışa Tokat İl Müftüsü Esat Yapıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kır, öğrenciler ve velileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Esat Yapıcı Yaz Kur’an Kurslarının önemini vurgulayarak; “Yaz Kur’an Kursları, çocuklarımızın ve gençlerimizin Kur’an-ı Kerim’i öğrenmeleri, dini bilgilerini geliştirmeleri ve milli ve manevi değerlerimizi özümsemeleri için önemli bir fırsattır. Bu kurslarda öğrencilerimiz sadece Kur’an-ı Kerim okumayı değil, aynı zamanda İslam’ın temel ahlak ve inançlarını da öğreneceklerdir. Filistin’de yaşanan zulmü ve insanlık dışı uygulamaları da kınıyoruz. Uzun süredir Gazze’de okullarda dersler işlenmiyor, öğrenciler mezun veremiyorlar. Bu vesileyle Filistin’in özgürlüğü için dua ediyor, mazlum Filistin halkına desteklerimizi sunuyoruz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kır ise , “Yaz Kur’an Kursları, öğrencilerimizin boş zamanlarını değerlendirmeleri ve manevi yönden gelişmeleri için önemli bir imkandır. Bu kurslarda öğrencilerimiz sadece dini bilgilerini değil, aynı zamanda genel kültürlerini de geliştirme imkanı bulacaklar” dedi.

Programda öğrenciler tarafından işaret diliyle ezgi, şiir dinletisi ve dualar edildi.

Açılış programı sonrasında öğrenciler tekbirler eşliğinde Yeraltı çarşısı üzerinde toplanarak Filistin’in özgürlüğü için balonlar gökyüzüne bırakıldı.