T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Tokat Müftülüğü

31.07.2019

2019 Yaz Kuran Kursu Kapanış Programın Valimiz Dr. Ozan Balcı’nın katılımlarıyla gerçekleştirdik.

DİYANET TOKAT  kapsamında
Valimiz Dr. Ozan Balcı riyasetinde yürütülen Değerler Eğitimi Projesi kapsamında İl Müftülüğümüz tarafından yürütülen 2019 Yaz Kur’an kursu kapanış programı yapıldı. 

Hüseyin Akbaş Spor Salonunda gerçekleşen programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, din görevlileri, Kur’an Kursu öğreticileri, öğrenciler, aileleri ve davetliler katıldı.

Çeşitli etkinliklerin yer aldığı kapanış programında 04 ile 16 yaş arası öğrenciler TRT Çocuk Programcısı ve Tiyatro Sanatçısı Hüseyin Goncagül ve ekibinin sahne aldığı gösterilerle heyecanlı dakikalar yaşadılar. 

Programa katılan çocuklar, Hacivat-Karagöz ile eğlenceli balon gösterisi, akrobasi gösterisi ve keloğlan karakterini heyecanla izlediler.
Programda öğrencilere teşekkür ederek hitap eden İl Müftümüz Ömer Faruk Bilgili, “akranlarınız dışarıda gezip oynarken, sizler cami ve Kuran Kurslarımızı şenlendiydiniz. Size ve ailenize teşekkür ediyorum. Bından sonraki süreçte de camiyle irtibatınızı kesmeyin. Zira camilerimiz sizinle daha güzel” dedi. 

Programda bir araya geldiği öğrencilere manevi duygularla yetişmenin öneminden bahseden Valimiz Dr. Ozan Balcı, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti ve öğrencilerle hatıra fotoğraf çekindi.