T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Tokat Müftülüğü

02.01.2020

''PEYGAMBER EFENDİMİZİN (S.A.V.) GÜZEL AHLAKI KİTAP OKUMA YARIŞMASI''

Valiliğimiz koordinesinde Kitap Tokat kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü işbirliği ile “Peygamberimizin Güzel Ahlakı Kitap Okuma Yarışması” protokolü imzalandı. 

Valilik makamında düzenlenen programda Vali Dr. Ozan Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ile İl Müftüsü Ömer Bilgili arasında il genelinde bütün lise öğrencilerine yönelik “Peygamberimizin Güzel Ahlakı Kitap Okuma Yarışması” protokolü imzalandı.

4 kategoride 10 bin öğrencinin katılımıyla düzenlenecek yarışmada, dereceye giren 12 öğrenci çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek. 

Vali Dr. Ozan Balcı, düzenlenen yarışma ile amacın çocuklara kitap okuma kültürünü kazandırmak ve Peygamber Efendimizin güzel ahlakını öğrenmelerini sağlamak olduğunu söyledi.  Kitap okumanın öneminin altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, bilginin en güzel taşıyıcısının kitap olduğunu söyledi. 

Peygamber Efendimizin güzel ahlakını öğretmek, öğrenmek için düzenlenen projeyi önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  yarışmayı düzenleyen yarışma komitesine ve katılım sağlayacak olan öğrencilere başarılar diledi.