T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Tokat Müftülüğü

04.01.2020

ŞEHİT P. SÖZLEŞMELİ ER BERKAY IŞIK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

           Irak’ın Kuzeyinde sürdürülen Pençe - 3 harekatı esnasında bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan roketli saldırı sonrasında şehit olan P. Sözleşmeli Er Berkay Işık’ın naaşı İstanbul İkitelli Cemevinde yapılan askeri töreninin ardından Tokat’a getirildi. Tokat Havaalanında törenle karşılanan Şehit P. Sözleşmeli Er Berkay Işık’ın naaşı daha sonra helallik alınmak üzere Almus Cihet Köyündeki baba evine  götürüldü.
           Şehit P. Sözleşmeli Er Berkay Işık için köy meydanında tören düzenlendi. Düzenlenen törenin ardından İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili tarafından kıldırılan cenaze sonrasında şehit Berkay Işık köy mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.
          Vali Dr. Ozan Balcı ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer  şehidin naaşına sarılan Türk Bayrağını  ve şehidin fotoğrafını şehit babası Ali Işık’a teslim ettiler. Vali Dr. Ozan Balcı şehit ailesinin acısını paylaşarak, aileye başsağlığı ve sabır dileklerini iletti.
          Cenaze törenine Vali Dr. Ozan Balcı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer,  Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Kadim Durmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Eğitim Tümen Komutanı Aykut Tonbul, protokol mensupları,  şehit yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.